середа, 2 березня 2016 р.

                                                      Зустріч з випускниками

 Дзвенить дзвінок. 
Це дзвенить шкільний дзвінок 
Щиро, любо і сердечно. 
Під який ви кожен раз 
Йшли у школу, в різний клас. 

Цими словами розпочався святковий концерт для гостей-випускників, які 10, 20, 30,40, 50 років тому покинули рідні стіни своєї школи. 






                             Тиждень української мови та літератури

   Згідно зі шкільним планом роботи  з 22 по 26 лютого в нашій школі проходив тиждень української мови та літератури. Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української мови.

    Протягом тижня було проведено ряд виховних заходів. Розпочався тиждень тематичною книжковою виставкою та  виховним заходом, який організувала вчитель української мови Римашевська Ю.І. в якій взяли участь учні 5-7, прочитавши віночок українських поезій.
  

  Класні керівники провели виховні бесіди. У четвер, 25 лютого у наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері пройшов конкурс читців поезії Лесі Українки  серед учнів 8 – 9 класів.

                     Відкрита виховна година у 2 класі «Народні символи України»

Народи світу дуже відрізняються одягом, традиціями, звичаями, уподобаннями. У кожного з них є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Це — батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму народу лелека тощо. Усі вони — наші добрі і давні символи, обереги. Маючи такі чудові, прекрасні символи, український народ зумів зберегти від забуття наші пісні, легенди, думи, нашу історію, волелюбний дух.
 Учитель початкових класів Гопко Любов Богданівна провела 22 лютого відкриту виховну годину на цю тему. Клас був оформлений в українському стилі. На столі — хліб на вишитому рушнику. Учні  в українських костюмах. На сторінках усного журналу діти говорили про народні символи, які оспівані в піснях, ілюстраціях старовинних легенд, народних піснях, віршах улюблених поетів. Дівчатка продемонстрували вміння українського танцю з віночком.                      


Зустріч із талановитими людьми
   25 січня до нас завітали талановиті незрячі люди – відома львівська поетеса Тетяна Флорова та її чоловік – лірник Лайош Молнар. Зустріч відбулася в Кротошинському Народному домі, де крім багатьох учнів та вчителів школи, були присутні і працівники сільради, просто добрі люди зі села, які цінують силу слова, люблять читати.
   Під час зустрічі ми дізналися дуже багато нового про старовинні українські музичні інструменти – кобзу та ліру. Всі ми відчули, що кобзарські та лірницькі традиції відновлюються. Не можна було цього не відчути, прослухавши багато пісень, дум у виконанні Л.Молнара, який своїм чарівним співом та грою  на старовинних інструментах прославляє наш народ.
   Після концерту ми мали змогу придбати книжки поетеси. Зустріч закінчилася, але дружба з книжками й піснями творчого подружжя – ні, адже їх виступи – це лепта в розвиток кобзарського мистецтва, прилучення дітей та дорослих до української пісні, до поетичного слова.