вівторок, 31 березня 2015 р.

  
Заходи
 з відзначення 200 річниці 
з дня народження о.Михайла Вербицького.

    З 2  по 6 березня у Кротошинській ЗОШ I-III ст. було проведено комплекс заходів із вшанування200-річчя з дня народження  автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького.
   З метою виховання в учнів патріотизму, поваги до історії та державних символів України, в нашій школі були проведені такі заходи: загальношкільна лінійка «Історія створення Державного Гімну України», відкриті уроки на тему: «Михайло Вербицький - символ українського національного відродження», години спілкування та класні години «Державна символіка», «Пісня, що славить народ». Шкільний бібліотекар організувала книжково-журнальну виставку «Життя та творчість М.Вербицького».

   Учні 8-11 класів підготували мультимедійні презентації , бесіди, ознайомлення з історією створення Державного Гімну України, історичний екскурс «Величина і трагічна історія Гімну України, минуле і сучасне».



Проведення  Шевченківських днів у
Кротошинській ЗОШ I-III ступенів

   3 10 березня до 20 березня в нашій школі проходили Шевченківські дні. За цей час відбулися різноманітні конкурси, ігри, вікторини. Учні з цікавістю долучилися до полум’яного слова великого Кобзаря. Проведені заходи були покликані виховати в учнів любов до рідного слова, повагу до творчості видатного поета, розкрити творчий потенціал підростаючого покоління.
   Розпочалися Шевченківські дні літературно-музичною композицією «Шевченкове ім’я нам сяє, як зоря», у якій брали участь учні 5-8 класів.
   18 березня учні 3 класу підготували програму «Кобзарем його ми звемо», у якій прозвучали поезії Т. Шевченка - учні декламували свої улюблені вірші поета.
 Учні 10 класу запропонували до уваги презентацію «Наш незабутній Тарас», де розглянули картини Тараса Григоровича, продекламували як загальновідомі, так і менш знані вірші поета. А учні 9,11 класів запросили всіх бажаючих на свою екскурсію «Подорожуємо Тарасовими місцями», на якій розповіли про географічні точки, пов’язані з життям Т. Шевченка, зачитали вірші з різних періодів творчості поета, відтворили настрої тих часів.
   Вчитель образотворчого мистецтва Гавдунович І.Р. та бібліотекар Бобенчик О.Р.організовали виставку творчих робіт «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», де було представлено малюнки, повідомлення, реферати учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка.
Закінчився тиждень конкурсом газет серед учнів 5-11 класів.





   Так пройшли Шевченківські дні. Вони залишили по собі безліч яскравих вражень, нові знання, принесли натхнення та наснагу, віру у власні сили. І слово Т. Шевченка завжди буде жити в душі народу й допомагатиме у всіх добрих звершеннях.


вівторок, 10 березня 2015 р.


   Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову народу, мову предків, яка пов’язує людину з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
   Віддали шану рідній мові і учні Кротошинської школи. У нашій школі вчителі української мови (Кушнір О.В., Бахір М.І., Римашевська Ю.І.) провели тиждень української мови. На святі лунали вислови про мову, вірші українських поетів, пісні про Україну та велику українську родину.

   Діти були активними в проведенні конкурсів, мовно-літературних вікторин, під час яких читали вірші напам’ять, інсценували сценки про Україну і українську мову, співали українські пісні разом з вчителем української мови Юлією Ігорівною.